Specjalizacje

 • M&A

  Doradzamy na każdym etapie fuzji i przejęć, tj. przy:

  • przygotowaniu oraz negocjowaniu umowy o zachowaniu poufności;
  • przygotowaniu oraz negocjowaniu umowy o wyłączności;
  • przeprowadzeniu badania due diligence;
  • efektywnej strukturyzacji transakcji na skutek przeprowadzanego badania due diligence;
  • przygotowaniu oraz negocjowaniu umowy sprzedaży udziałów/inwestycyjnej/umowy wspólników/umowy sprzedaży przedsiębiorstwa;
  • koordynacji oraz przygotowaniu podpisania/zamknięcia.

  Wierzymy, że kluczem do skutecznie przeprowadzonego procesu transakcyjnego jest dobra organizacja, doświadczenie, koordynacja i wysoka responsywność. Jako doświadczeni prawnicy (ponad 30 przeprowadzonych skutecznie transakcji na przestrzeni kilkunastu lat), ale i ludzie rozumiejący biznes, bardzo dobrze odnajdujemy się w takich okolicznościach i potrafimy aktywnie wspomóc.

  Współpracujemy również z doświadczonymi doradcami podatkowymi, którzy na każdym etapie transakcji mogą wesprzeć Klienta w zakresie rekomendacji prawidłowej struktury podatkowej.

  Umów się na konsultację

  +48 601 664 111

 • Rynki kapitałowe

  Mamy ponad 15 letnie doświadczenie w zakresie obsługi spółek giełdowych. Wielokrotnie doradzaliśmy przy wprowadzaniu spółek na giełdę papierów wartościowych (z uwzględnieniem zagranicznych rynków regulowanych). Pomagamy w przygotowaniu spółki, odpowiednim zaprojektowaniu ładu korporacyjnego (np. już na etapie przekształcenia w spółkę akcyjną lub komandytowo-akcyjną). Sporządzamy prospekty emisyjne (mamy na koncie doradztwo w zakresie ponad 10 przeprowadzonych pierwszych i dalszych emisji papierów wartościowych (IPO i SPO), a także emisje obligacji). Służyliśmy radą również w procesach coraz częstszego delistingu spółek giełdowych, a także transakcjach przejęć spółek giełdowych (w tym z wykorzystaniem wezwań).

  Doradzamy w zakresie obowiązków informacyjnych, polityki wynagrodzeń, compliance giełdowego, a także tworzenia skrojonych na miarę programów motywacyjnych. Regularnie szkolimy Klientów (przede wszystkim kadrę menedżerską), uwzględniając również okres pandemiczny i ograniczenia z tym związane.

  Umów się na konsultację

  +48 601 664 111

 • Prawo energetyczne

  Doradzamy na każdym etapie projektów energetycznych, ze szczególnym uwzględnieniem projektów związanych z farmami wiatrowymi oraz solarnymi, tj. przy:

  • przygotowaniu/przeprowadzeniu badania due diligence;
  • efektywnej strukturyzacji transakcji na skutek przeprowadzanego badania due diligence, z uwzględnieniem uwarunkowań korporacyjnych;
  • przygotowaniu oraz negocjowaniu umów deweloperskich;
  • koordynacji oraz przygotowaniu procesów deweloperskich.

  Współpracujemy również z doświadczonymi doradcami podatkowymi, którzy na każdym etapie inwestycji mogą wesprzeć Klienta w zakresie rekomendacji prawidłowej struktury podatkowej.

  Umów się na konsultację

  +48 601 664 111

 • Compliance

  Doradzamy Klientom w szeroko pojętym compliance. Pomagamy zrozumieć meandry m.in. AML, KYC. Szkoliliśmy Klientów w tym zakresie, jesteśmy również na bieżąco ze zmianami. Badamy prawidłowość wewnętrznych regulacji, śledzimy w tym zakresie prawo i rekomendujemy zmiany Klientom.

  Piszemy kompleksowo procedury, współpracujemy ze specjalistami od RODO. Doradzamy w zakresie postępowań przed KNF, pomagamy skutecznie wprowadzać produkt na rynek. Potrafimy również w zakresie compliance doradzać spółkom giełdowym, wiele razy prowadziliśmy szkolenia w tym zakresie.

  Multidyscyplinarne i duże bogate doświadczenie pomaga nam na bardzo dobrze rozumieć e rozumienie potrzeby Klienta.

  Umów się na konsultację

  +48 601 664 111

 • Obsługa Bieżąca

  Jesteśmy z Klientem na każdym etapie działalności – począwszy od założenia spółki, poprzez jej sprawne funkcjonowanie oraz dalszy rozwój. Zapewniamy kompleksową obsługę prawną, o nieograniczonym zakresie. Pomagamy Zarządom oraz przedsiębiorcom w efektywnym ograniczaniu ryzyka oraz zarządzaniu odpowiedzialnością. Śledzimy zmiany w prawie i, znając biznes naszych Klientów, potrafimy odpowiednio antycypować skutki prawne zmian prawnych w ich biznesie. Co ważne, sami jesteśmy przedsiębiorcami, więc wyzwania naszych Klientów są naszymi wyzwaniami. Dzięki temu potrafimy lepiej na nie reagować.

  Jeżeli w jakimś obszarze potrzebujemy wsparcia (bo przyznajemy, że nie znamy się na wszystkim), Klient nie jest pozostawiony sam sobie – zapewniamy dodatkowe kompetencje tworząc interdysplinarne zespoły projektowe.

  Umów się na konsultację

  +48 601 664 111

Referencje

Zrealizowaliśmy ponad 50 projektów korporacyjnych,
a także transakcji na rynkach kapitałowych

CMT Advisory

“Pracowałem z Mateuszem Bednarzem przy transakcji sprzedaży udziałów. Mateusz reprezentował drugą stronę transakcji, ale mimo to jego rozwiązania były bardzo konstruktywne dla obu stron, a przede wszystkim zorientowane na sprawną finalizację, co osobiście bardzo cenię u prawników.”

Paweł Łągwa, Partner, CMT Advisory

Neontri

“Mateusz Bednarz to sprawny, responsywny prawnik biznesowy, mający duże doświadczenie negocjacyjne.”

Wojciech Zatorski, Członek Zarządu, Neontri

Brenntag

“Mateusza znam nie tylko z aren biznesowych, ale również sportowych. Mogę śmiało polecić Mec. Bednarza jako sprawnego, odpowiedzialnego prawnika, biorącego pod uwagę interes Klienta.”

Patryk Sobczyk, Manager, Brenntag

Pilarz Capital

“Mateusz Bednarz to prawnik biznesowy, patrzący na skutki doradztwa prawnego, responsywny i wiarygodny. Mogę śmiało polecić Mec. Bednarza jako prawnika.”

Andrzej Pilarz, Prezes, Pilarz Capital

Resource Partners

“Mateusz to bardzo dobry prawnik transakcyjny, umiejący łączyć wiele wątków ze sobą. Przy tym wiarygodny i responsywny.”

Wojciech Pociecha, Dyrektor Inwestycyjny, Resource Partners

ERG

“Mateusz Bednarz to prawnik biznesowy, niezwykle dobrze czujący kwestie giełdowe. Potrafi doskonale odnajdywać się w meandrach regulacji giełdowych i jednocześnie brać pod uwagę biznes Klienta.”

Tomasz Gwizda, Członek Zarządu, ERG

PBS Finanse

“Mateusz Bednarz to bardzo dobry prawnik, rozumiejący uwarunkowania biznesowe. Jednocześnie zawsze można na niego liczyć, traktuje Klienta poważnie i jest niezwykle responsywny.”

Dariusz Blicharz, Prezes Zarządu 2020-2021, PBS Finanse

Innogy Polska

“Mateusz jest wiarygodnym prawnikiem transakcyjnym, reprezentował nas w trudnej transakcji branżowej. Mogę go absolutnie polecić jako prawnika biznesowego.”

Artur Stawiarski, Dyrektor M&A, Innogy Polska

Cisco Systems

“Mateusz to prawnik biznesowy z którym warto pracować. Ma duże doświadczenie zawodowe, responsywność i biznesowe spojrzenie na Klienta.”

Marcin Tuczko, Manager, Cisco Systems

Raiffeisen Bank

“Mateusza znam dość długo. Mogę go śmiało polecić jako bardzo dobrze rozumiejącego biznes prawnika, dbającego o Klienta i responsywnego.”

Michał Wetoszka, Senior Banker, Raiffeisen Bank

Manpower Group Polska

“Mateusza znam od lat. To wiarygodny i oddany prawnik. Responsywny co przy modelu działania takim jak nasz a także konieczności szybkich odpowiedzi na zapotrzebowanie bieżące, niezwykle istotna cecha."

Olga Gierada-Jabłonka, Head of Legal, Manpower Group Polska

XTPL

“Responsywny, biznesowy, mogę śmiało Mateusza polecić.”

Jakub Kapica, Head of Legal, XTPL

DM Erste Polska

“Mateusza znam od 7 lat. Mogę go śmiało polecić jako osobę obeznaną regulacyjnie, a jednocześnie potrafiącą połączyć doświadczenie regulacyjne z doświadczeniem transakcyjnym i uwarunkowaniami biznesowymi.”

Witold Bartosiewicz, Head of Risk and Compliance, DM Erste Polska

TDI Wind and Energy

"Mateusz Bednarz jest prawnikiem biznesowym, który nam skutecznie pomógł w inwestycjach w Polsce. Możemy go zdecydowanie polecić jako rzetelnego, responsywnego i dobrego prawnika."

Tsvika Hendler, CEO, TDI Wind and Energy

Story Ventures

"BEDNARZ prowadził naszą pierwszą inwestycję w Polsce. Możemy zdecydowanie polecić Mateusza jako rzetelnego i responsywnego prawnika."

Brian Yormak, Jake Yormak, założyciele amerykańskiego funduszu Story Ventures

Vini

"Mateusz Bednarz każdej prowadzonej sprawie poświęca wiele uwagi i zawsze można liczyć na Jego wsparcie i doradztwo. Bardzo cenimy Mateusza i polecamy Go jako rzetelnego i kompetentnego prawnika."

Beata Zdanowicz, Właściciel, Vini

Kifato MK

"Mogę polecić BEDNARZ jako szybko, dynamicznie reagującą firmę biznesową, w szczególności w zakresie rozwiązywania bieżących kwestii związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej."

Piotr Podworski, Prezes Zarządu, Kifato MK

Velvet Care

"Mateusz Bednarz reprezentował spółkę w transakcji wejścia funduszu Abris do spółki. Wykazał się wyjątkową wytrwałością i bardzo rzetelnie nas reprezentował."

Marcin Grabowski, Członek Zarządu, Velvet Care

mateusz.bednarz@bednarzlaw.pl

+48 601 664 111

Linkedin


Kontakt